Strona główna | Aktualności | Przed debiutem w Lidze Centralnej
<strong>Przed debiutem w Lidze Centralnej</strong>

Przed debiutem w Lidze Centralnej

 

W niedzielę, 10 września SMS Kielce, jako pierwsza Szkoła Mistrzostwa Sportowego zadebiutuje w rozgrywkach Ligi Centralnej. Tuż przed startem rozgrywek o celach i założeniach na ten rok opowiedzieli Radosław Wasiak, trener SMS I Kielce oraz Mikołaj Rodak.

Naszym celem jest zebranie doświadczenia. Gra z zespołami, które są bezpośrednim zapleczem dla Orlen Superligi to doskonała okazja na naukę, zdobywanie boiskowej pewności, ale także moment na pokazanie siebie i swoich umiejętności – mówi Radosław Wasiak. Trener SMS I podkreśla, że gra na tym szczeblu rozgrywek to dla młodych zawodników doskonała okazja do zaprezentowania się przed trenerami klubów z całej Polski. – Chłopcy w tym roku kończą szkołę i co naturalne szukają dla siebie miejsca. Gra w Lidze Centralnej to możliwość pokazania, co modzi zawodnicy potrafią.

Taką okazję dostrzega także Mikołaj Rodak. – Moim celem, ale także chłopaków to pokazanie się w najlepszym świetle. Chcemy wykorzystać okazję i zaprezentować swoje umiejętności przed szerokim gronem. 

Pierwszym sprawdzianem dla młodych zawodników będzie spotkanie z KPR Padwa Zamość. – Mamy swoje założenia na ten mecz, trenowaliśmy i jesteśmy dobrze przygotowani do spotkania – podsumował krótko Mikołaj Rodak.

Wszystkie mecze rozgrywane w ramach Ligi Centralnej można będzie oglądać pod linkiem https://tvcom.pl/pilkareczna