Strona główna | Aktualności | Inauguracja nowego roku szkolnego
Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego

 

Rok szkolny 2023/2024 oficjalnie się rozpoczął. Przed uczniami kieleckiego SMSu dziesięć miesięcy zmagań nie tylko w szkolnych ławkach, ale także na boisku, bo jak powiedział podczas uroczystego rozpoczęcia roku dyrektor szkoły Radosław Wasiak, stoimy na dwóch nogach – sportowej i edukacyjnej. Obie muszą być silne. 

Uczniowie kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego będą występować w zmaganiach m.in. I i II ligi oraz Ligi Centralnej. To nowe wyzwanie, które uczniowie zyskali dzięki wygranej w zeszłorocznym SMS CUP – Cieszymy się, że będziemy rywalizować w rozgrywkach wyższego szczebla. Gra z lepszymi to zawsze wyzwanie, które uczy i rozwija. – powiedział Radosław Wasiak, trener SMS I, który wystartuje w tych rozgrywkach. 

Przed wyzwaniami stoją także nowi uczniowie kieleckiej szkoły. Dwudziestu zawodników będzie szkolić się pod okiem Rafała Bernackiego, a wychowawcą będzie Bożena Potocka. Treningi rozpoczęły się już dwa tygodnie temu, więc młodzi piłkarze mają już pierwsze wprawki za sobą. 

Jako pierwszych w rozgrywkach zobaczymy SMS I, który zadebiutuje w lidze centralnej już 10 września, a ich rywalem będzie KPR Pawa Zamość. Na kolejne mecze I i II ligi będziemy musieli poczekać do drugiej połowy września.