Strona główna | Slider | Zawodnicy SMS Kielce w programie Respect Your Talent
<strong>Zawodnicy SMS Kielce w programie Respect Your Talent</strong>

Zawodnicy SMS Kielce w programie Respect Your Talent

 

30 utalentowanych zawodników kategorii M18 od 27do 29 stycznia uczestniczyło w programie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej – Respect Your Talent (RYT) Camp 2023. Wśród nich znaleźli się dwaj reprezentanci kieleckiej Szko ly Mistrzostwa Sportowego i reprezentanci Polski Patryk Wasiak i Sebastian Pieńkowski.

Obóz odbył się w stolicy Austrii – Wiedniu, a w programie uczestniczyli przedstawiciele 19 krajów. Jak czytamy na stronie internetowej RYT celem zgrupowania jest rozwijanie umiejętności zawodników i pomóc w zdobyciu cennych doświadczeń od osób związanych ze szczypiorniakiem.

fot. ZPRP

Patryk Wasiak w rozmowie z przedstawicielami ZPPR podkreślił znaczenie wykładów:

– Tematyka spotkań otworzyła nam oczy na rzeczy, którymi nie zajmowaliśmy się codziennie takie jak podpisywanie pierwszego kontraktu, ustawianie meczów, radzenie sobie z presją. Również niezwykle cenne było nawiązanie nowych znajomości z zawodnikami, ambasadorami i pracownikami EHF, które w przyszłości mam nadzieję zaprocentują – podsumował wydarzenie zawodnik kieleckiego SMSu.

Ambasadorami tegoroczenej edycji wydarzenia byli Luka Stepančić z OTP Bank-Pick Szeged, były reprezentant Hiszpanii Carlos Prieto, asystent trenera HC Erlangen Ólafur Stefánsson i legendarny gracz Słowenii Vid Kavtičnik. Wśród wykładowców znaleźli się m.in.: David Obererlacher i Simon Margetic, którzy omówili zagadnienia związane z mediami, Andreas Jokliki – prawo sportowe, Hans Holdhaus mówił o antydopingu, Bojan Jelicic omawiał zgadnienia związane z psychologią, Alejandro Martinez Rodriguez zajął się odżywianiem, a Wolfgang Stockinger karierą dwutorową.

fot. ZPRP

Do celów obozu należała także ścisła interakcja między uczestnikami a ambasadorami. Każdy z czterech zaproszonych przez EHF gości opiekował się jedną grupą. Rozmowy z gwiazdami piłki ręcznej odgrywały szczególną rolę w harmonogramie, a punktem kulminacyjnym była końcowa prezentacja każdej z drużyn.

– Respect Your Talent dał mi możliwość rozwinięcia swojej wiedzy na temat piłki ręcznej. Podczas całego weekendu dowiedziałem się wielu kształtujących rzeczy oraz umiejętności, które młodemu zawodnikowi są niezbędne – powiedział Sebastian Pieńkowski w rozmowie z ZPRP –Projekt uświadomił mi, jak wiele czynników poza boiskiem ma znaczenie podczas budowania mojej kariery. Cieszę się, że miałem możliwość bezpośredniego uczestnictwa oraz rozmowy z legendami piłki ręcznej. Wyjazd ten dał mi wiele, uważam że bardzo często będę korzystał z wiedzy, którą tam zdobyłem – dodał reprezentant Polski i zawodnik kieleckiego SMSu.

fot. ZPRP