Strona główna | Slider | Trudno, intensywnie, z wyzwaniami: podsumowanie początku sezonu SMS I Kielce
<strong>Trudno, intensywnie, z wyzwaniami: podsumowanie początku sezonu SMS I Kielce</strong>

Trudno, intensywnie, z wyzwaniami: podsumowanie początku sezonu SMS I Kielce

 

Niezbyt udany początek sezonu, intensywne miesiące grania, nauka do egzaminu maturalnego. Tak w skrócie można podsumować pierwsze miesiące nowego sezonu podopiecznych Rafała Bernackiego.

Rafał Bernacki: Początek tego sezonu nie był dla nas łatwy ze względu na Mistrzostwa Europy w Czarnogórze. Po tym turnieju oczekiwaliśmy więcej, ukończyliśmy go na 15 miejscu, co było poniżej naszych oczekiwań. Zawodnicy mieli 10-14 dni przerwy między rozpoczęciem treningów w szkole, co dla chłopców jest wąskim czasem.

Zadyszka dała się odczuć na początku sezonu w meczu z Przeworskiem. W całej swojej karierze nie przypominam sobie takiego meczu, w którym zespół zagrał tak słabo. Z uśmiechem dodam jedynie, że czekam na rewanż z tym przeciwnikiem. Po drodze chłopcy również nie mogli odpocząć ze względu na grę w lidze, ale także testy związkowe.  Z biegiem sezonu udało nam się złapać właściwy rytm i wskoczyć na nasz tor. Oprócz dobrej gry w lidze udało nam się także wygrać SMS CUP, więc im bardziej sezon się rozkręcał, tym więcej mogliśmy pokazać.

2022.12.11 Plock Pilka reczna PGNiG Superliga Mezczyzn Sezon 2022/2023 Orlen Wisla Plock – Lomza Industria Kielce N/z zwyciezcy, pierwsze miejsce, puchar SMS Cup, trofeum Foto Marcin Bulanda / PressFocus 2022.12.11 Plock Handball Polish Superleague Men Season 2022/2023 Orlen Wisla Plock – Lomza Industria Kielce zwyciezcy, pierwsze miejsce, puchar SMS Cup, trofeum Credit: Marcin Bulanda / PressFocus

Dużo dzieje się także w indywidualnych osiągnięciach chłopców: Patryk Wasiak po raz drugi został powołany do pierwszej reprezentacji, do młodzieżowej reprezentacji został dowołany także Kuba Welcz i Piotrek Mielczarski. Cieszę się także, że obyło się bez poważnych kontuzji.

Przed nami trudny okres: matury są dla mnie, dla szkoły, ale przede wszystkim dla chłopców bardzo ważną sprawą. To czas, kiedy zawodnicy będą zastanawiać się nad swoją przyszłością, szukać klubów. Czeka nas dużo grania i w ramach SMSu, ale także reprezentacji. Wierzę, że dobrze spożytkujemy te ostatnie miesiące w szkole, spełniając nasze ambicje.