Strona główna | Slider | Jedynka Myślenice pokonana!
Jedynka Myślenice pokonana!

Jedynka Myślenice pokonana!

 

Zespół Rafała Bernackiego pokonał SUMKS Jedynka Myślenice. Mimo wąskiej ławki oraz problemów zdrowotnych w trakcie meczu, zawodnicy kieleckiego liceum pokazali charakter i wygrali wyrównane spotkanie 31:27.

Rafał Bernacki: Gra z zespołem, który jest niżej w tabeli wbrew pozorom nie jest łatwa; te zespoły zawsze szukają punktów u siebie. Zagraliśmy o wiele lepsze spotkanie niż ostatnio. Mogę pochwalić zawodników za zaangażowanie, podejście do meczu i wolę walki. W zespole nie zabrakło dyscypliny i wszystko było tak, jak powinno być. 

Przeciwnik postawił trudne warunki, grał niewygodną piłkę ręczną: bardzo długo utrzymując się w ataku i wyczekując błędu przeciwnika. Nasi zawodnicy zagrali bardzo dobrze, szczególnie po przerwie poprawiła się gra w obronie. Dobrze funkcjonowała współpraca z obrotowym – ten element dał nam dużo bramek.

Filip Wrona: Przeciwnik grał u siebie i choć brak publiczności to jednak łatwiej gra się na własnym parkiecie. Zawodnicy zagrali lepiej niż w poprzednim naszym spotkaniu, czuliśmy to na boisku. Ciężko było „przejść” w obronie, nasza defensywa też musiała się napracować, bo atak Myślenic wyglądał dobrze. Ale postawiliśmy się, szczególnie w końcówce zdobywając kilka punktów. 

Zawodnicy Myślenic znali nasze słabe punkty w obronie i widzieli, w jaki sposób mają grać. Ale staraliśmy sobie z tym radzić. Cieszę się, że nie zignorowaliśmy przeciwnika i podeszliśmy do meczu skoncentrowani. 

Wleklak, Rybarczyk 2, Grzenkowicz 1, Siekierka 3, Wrona 1, Wasiak 12, Wierzbicki 5, Szczęsny 2, Wysocki, Bojarczuk J., Pieńkowski, Bojarczuk T. 1, Koc 4.