Strona główna | Szkoła | Zawadzkie pokonane! Wyrównany mecz podopiecznych Rafała Bernackiego.
Zawadzkie pokonane! Wyrównany mecz podopiecznych Rafała Bernackiego.

Zawadzkie pokonane! Wyrównany mecz podopiecznych Rafała Bernackiego.

 

SMS III Kielce wygrał jedną bramką mecz II ligi mężczyzn, pokonując ASPR Zawadzkie 32:31. Choć drużyna z Kielc grała w okrojonym składzie to zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Rafał Bernacki: Mecz był bardzo wyrównany, w pierwszej połowie kilkukrotnie wychodziliśmy na jednobramkowe prowadzenie, ale w drugiej zdarzało nam się także gonić wynik. Muszę pochwalić nasz zespół za walkę do samego końca: to zwycięstwo to pokłosie poświęcenia i determinacji. Cieszy mnie to, że chłopcy pomagali sobie na parkiecie, współpracowali ze sobą bardzo dobrze. Szczególnie, że na mecz pojechaliśmy w 13, w tym dwóch chłopców to zawodnicy z młodszego rocznika.

Ten mecz był dla nas bardzo ważny, ponieważ awansowaliśmy w tabeli do grupy „mistrzowskiej” z 9 punktami. Jeżeli chodzi o grę w obronie to mamy problemy personalne: dwóch nominalnych środkowych obrońców jest kontuzjowanych. Na ten mecz zostało mi dwóch zawodników, z czego jeden mógł grać tylko 10 minut bo źle się czuł. Muszę łatać tę pozycję innymi graczami, ale chłopcy dali sobie radę.

Jeżeli chodzi o atak to bardzo dobrze funkcjonuje współpraca z obrotowym i to powoli zaczyna się robić naszą mocną stroną. Potrafimy rozwiązywać sytuacje w przewadze liczebnej w ataku szybkim; mocno walczymy po przejęcia piłek i dobre zebranie po skutecznej obronie. Chcemy wykorzystać każdą piłkę. Lepiej zaczynamy grać także w sytuacjach 1:1. Problemem jest gra w przewadze liczebnej, ale to chyba nasza polska przypadłość (śmiech). Musimy także poprawić skuteczność rzutową.