Strona główna | Aktualności

Aktualności

Czwarte i piąte miejsce dla SMS. Pierwsza liga kończy sezon

Kolejno 4. i 5. miejsce zajęły drużyny SMS II Kielce i SMS I Kielce w tegorocznych zmaganiach I ligi grupy D. Podopieczni Radosława Wasiaka i Rafała Bernackiego bardzo dobrze zaprezentowali się w zmaganiach seniorskich. Obaj trenerzy zgodnie oceniają, że był to dobry, ale i bardzo wymagający sezon. Uczniowie kieleckiej szkoły rywalizowali z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. – W ... Czytaj więcej »

SMS CUP po raz czwarty dla Kielc!

Drużyna SMS Kielce po raz czwarty wygrałam SMS CUP! Turniej jest doskonałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przed szeroką publicznością, a także sprawdzeniem się w zdarzeniu z zawodnikami z innych szkół mistrzostwa sportowego. Tym razem nagrodą nie był jedynie puchar. Zawodnicy z Kielc wywalczyli sobie grę w Lidze Centralnej. W pierwszym meczu SMS Kielce zmierzył się z SMS Kwidzyn, wygrywając ... Czytaj więcej »

Rusza rekrutacja 2023/2024!

Od 9 maja kandydaci, którzy chcą zostać uczniami kieleckiego SMSu mogą składać dokumenty rekrutacyjne. Na wszystkie wnioski i podania szkoła czeka do 5 czerwca. Szczegółowy harmonogram i kryteria rekrutacji znajdują się TUTAJ. Kandydaci powinni dostarczyć wskazane w kryteriach dokumenty, a 11 czerwca stawić się na testy kondycyjne, które obejmują m.in. testy mocy, siły, szybkości czy umiejętności gry. O tym, kto ... Czytaj więcej »

Tym razem debry szkoły dla SMS I

Dwie najstarsze drużyny kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zmierzyły się w ostatniej rundzie I ligi. Choć w pierwszym spotkaniu podopieczni Radosława Wasiaka wygrali z zespołem SMS I, tym razem górą byli zawodnicy Rafała Bernackiego. Rafał Bernacki: Przegraliśmy pierwsze spotkanie więc bardzo chcieliśmy zaprezentować się z jak najlepszej strony w meczu rewanżowym. Od wyniku 4:4 systematycznie budowaliśmy naszą przewagę. Graliśmy swoje, a ... Czytaj więcej »

Doświadczenie nad młodością. SMS I Kielce przegrywa z Orłem Przeworsk

Zespół Rafała Bernackiego przegrał rewanżowy mecz z Orłem Przeworsk 34:29. Trener kieleckiego zespołu podkreśla jednak, że wynik nie oddaje, tego co działo się na boisku, a mecz był wyrównany. Rafał Bernacki: Mecz był bardzo wyrównany, w 48 minucie udało nam się objąć prowadzenie, jednak zawodnicy z Przeworska to doświadczeni gracze. Swoje umiejętności od lat szlifują na parkietach m.in. superligi. To ... Czytaj więcej »

Kurs trenera piłki ręcznej uprawniający do otrzymania licencji B

Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej przy współpracy Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłasza nabór na kurs trenera piłki ręcznej uprawniający do otrzymania licencji B. Kurs planowany jest w terminie kwiecień 2023 – grudzień 2023. Wszelkich informacji udzielają: Radosław Wasiak 663 867 007 rwasiak@smskielce.pl, Stanisław Hojda tel. 508 269 701, hostan@interia.pl Zajęcia kursu prowadzić będą m.in. trenerzy ... Czytaj więcej »

NABÓR 2023

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłasza rozpoczęcie naboru dziewcząt i chłopców do NLO SMS ZPRP w sezonie 2023/2024. Aktualnie pod egidą Związku Piłki Ręcznej w Polsce funkcjonuje sześć Szkół Mistrzostwa Sportowego. Trzy żeńskie – Lublin, Kalisz, Płock oraz trzy męskie – Kwidzyn, Płock i Kielce. Rekrutacja Chłopcy:Termin składania dokumentów rekrutacyjnych do 1 klas NLO SMS ZPRP w Kwidzynie, Płocku i ... Czytaj więcej »

KSSPR Końskie tym razem za mocne. SMS II Kielce przegrywa jedną bramką.

33:32 zakończył się mecz rundy rewanżowej pierwszej ligi piłkarzy ręcznych między KSSPR Końskie a SMS II Kielce. Zespół Radosława Wasiaka pokazał się z dobrej strony, a mecz mógł podobać się publiczności, dzięki zawziętości i dobrej dyspozycji obu drużyn. Radosław Wasiak: W mecz weszliśmy bardzo dobrze, zdobywając kilku bramkową przewagę. Niestety została ona zniwelowana, a mecz toczył się praktycznie jeden za ... Czytaj więcej »

Wygrana z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na własnym parkiecie

Drużyna SMS I Kielce pokonała we własnej hali zajmujący trzecie miejsce w grupie D pierwszej ligi zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Najstarszy zespół kieleckiej szkoły prowadził w zastępstwie za Rafała Bernackiego, Radosław Wasiak. Radosław Wasiak: W pierwszej rundzie nasz zespół przegrał z KSZO i zawodnicy czekali na rewanż. Cieszę się, że udało się, a wynik 38:36 pokazuje, że walka trwała do ... Czytaj więcej »

9 medali naszych. Udane Mistrzostwa Polski Juniorów dla uczniów kieleckiego SMSu

Aż 10 zawodników kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego brało udział w finałowych spotkaniach Mistrzostw Polski Juniorów, które w tym roku rozegrano w Opolu. Reprezentacja szczypiornistów z Kielc była najliczniejsza spośród wszystkich SMSów. W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny z Gdańska i Zabrza. Górą w tym starciu okazał się zespół Górnika, w którym występują Tymoteusz Bojarczuk i Dawid Cacak. Gdańską drużynę wspierał ... Czytaj więcej »