Strona główna | Aktualności

Aktualności

LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO NLO W KIELCACH SMS ZPRP NA ROK SZKOLNY 2021/22

Komisja Rekrutacyjna Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, po przeprowadzeniu procedury rekrutacyjnej, podaje poniżej listę kandydatów przyjętych do szkoły w roku szkolnym 2021/2022 SMSKIE5 SMSKIE7SMSKIE8SMSKIE9  – przyjęty do SMS KwidzynSMSKIE10 – przyjęty do SMS KwidzynSMSKIE13SMSKIE21SMSKIE25SMSKIE27       SMSKIE28SMSKIE39SMSKIE40SMSKIE48SMSKIE64 – przyjęty do SMS KwidzynSMSKIE65SMSKIE78SMSKIE79SMSKIE81 – przyjęty do SMS KwidzynSMSKIE83SMSKIE84                    Gratulujemy ! Czytaj więcej »

Komunikat Komisji Rekrutacyjnej NLO w Kielcach SMS ZPRP

Komisja Rekrutacyjna Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, po przeprowadzeniu w terminach:17 – 20.06.2021 roku, procedury rekrutacyjnej, podaje poniżej listę kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu rekrutacji w roku szkolnym 2021/2022. Jednocześnie Komisja zwraca uwagę, iż zakwalifikowanie do kolejnego etapu nie jest jednoznaczne z przyjęciem do szkoły. SMSKIE4                     SMSKIE5                     SMSKIE6                     SMSKIE7 SMSKIE8                     SMSKIE9                     SMSKIE10                   SMSKIE11 SMSKIE13                   SMSKIE14                   SMSKIE21                   SMSKIE25 SMSKIE27                   SMSKIE28                   SMSKIE31                   SMSKIE39 SMSKIE40                   SMSKIE48                   SMSKIE58                   SMSKIE64 SMSKIE65                   SMSKIE73                   SMSKIE78                   SMSKIE79 SMSKIE81                   SMSKIE83                   SMSKIE84                    Zakwalifikowani kandydaci powinni do ... Czytaj więcej »

Zaprzysiężony! Dyrektor sportowy kieleckiego SMSu w Zarządzie ZPRP

fot. ZPRP

Sławomir Szmal jest już po zaprzysiężeniu. Dyrektor sportowy SMS Kielce został Wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a do jego zadań będzie należeć m.in. szkolenie młodzieży i promocja szczypiorniaka wśród najmłodszych. Redakcja: Możemy już oficjalnie pogratulować nowej roli. Dziś odbyło się zaprzysiężenie nowych członków Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Sławomir Szmal: Tak, jestem oficjalnie Wiceprezesem ds. Szkolenia. R: Jako ... Czytaj więcej »

Przyszli reprezentanci i zawodnicy Superligi – egzaminy wstępne do SMSu rozpoczęte

Trzy dni testów, litry wylanego potu i nerwy dla kandydatów na przyszłych reprezentantów Polski. Od 17 do 20  czerwca w całym kraju trwały egzaminy wstępne do Szkół Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Do kieleckiej szkoły zgłosiło się 51 kandydatów. Miejsc jest tylko 18. -To, czego szukamy u kandydatów to potencjał do rozwoju – mówi Radosław Wasiak, dyrektor NLO SMS ... Czytaj więcej »

„Łezka w oku się zakręciła” – kolejny rocznik opuszcza mury SMS Kielce

Kolejni uczniowie opuszczają mury kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Mariusz Jurasik, trener rocznika 2002 z sentymentem wspomina swoich wychowanków i przyznaje: „łezka w oku się zakręciła”. Mariusz Jurasiktrener odchodzącego ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego rocznika 2002, podsumował miniony sezon, jako trudny  – To nie były łatwe miesiące, przygotowania były szarpane z powodu pandemii. Jednak jestem pozytywnie zaskoczony tym, jak wyglądaliśmy na koniec ... Czytaj więcej »

Trenuj z najlepszymi!

Jeszcze kilka dni trwają zapisy do Szkół Mistrzostwa Sportowego! Kielecka szkoła zaprasza na swój parkiet najlepszych zawodników! Folder informacyjnyPobierz Czytaj więcej »

Busko za mocne dla SMS III Kielce

Po pierwszym, wygranym przez kielczan meczu, zawodnicy trenera Bernackiego, pojechali do Buska Zdroju przygotowani na walkę. HLB Busko tym razem nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa, pokonując naszą drużynę 32:20. Rafał Bernacki: Wynik jest dla nas zły. Do 15 minuty dotrzymywaliśmy kroku i mecz był w miarę wyrównany. Po pierwszym kwadransie pojawiły się niecelne rzuty, trochę strat i przez to straciliśmy ... Czytaj więcej »

Braterski pojedynek. W spotkaniu SMS II Kielce vs SMS III Kielce górą podopieczni Zygmunta Kamysa.

Dwa zespoły złożone z podopiecznych kieleckiej szkoły mistrzostwa sportowego na co dzień rywalizują w II lidze rozgrywek. Przyszedł czas na pojedynek obu drużyn. Tym razem wygrał starszy rocznik prowadzony przez trenera Zygmunta Kamysa. Rafał Bernacki: Muszę pochwalić zespół za walkę w całym spotkaniu, choć początek meczu nie był dla nas łatwy. Było widać, że podeszliśmy do meczu ze zbyt dużym ... Czytaj więcej »

Kwiecień plecień bo przeplata – trochę grania, trochę pauzowania

Kwiecień był dla zawodników SMS Kielce trudny. Z powodu pandemii COVID-19 udział w rozgrywkach uczniów szkół mistrzostwa sportowego w całym kraju został zawieszony. Piłkarze wznowili grę po 18 kwietnia. O tym, jak wyglądały spotkania po pauzie mówią trenerzy Rafał Bernacki i Zygmunt Kamys. Rafał Bernacki: W kwietniu rozegraliśmy dwa mecze z Vive. W pierwszym spotkaniu wygraliśmy jedną bramką, w drugim ... Czytaj więcej »