Strona główna | Aktualności | Czwarte i piąte miejsce dla SMS. Pierwsza liga kończy sezon
Czwarte i piąte miejsce dla SMS. Pierwsza liga kończy sezon

Czwarte i piąte miejsce dla SMS. Pierwsza liga kończy sezon

 

Kolejno 4. i 5. miejsce zajęły drużyny SMS II Kielce i SMS I Kielce w tegorocznych zmaganiach I ligi grupy D. Podopieczni Radosława Wasiaka i Rafała Bernackiego bardzo dobrze zaprezentowali się w zmaganiach seniorskich.

Obaj trenerzy zgodnie oceniają, że był to dobry, ale i bardzo wymagający sezon. Uczniowie kieleckiej szkoły rywalizowali z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. – W pierwszoligowych klubach grają zawodnicy z przeszłością superligową – mówi Radosław Wasiak – rywalizacja z bardziej doświadczonymi i boiskowo „ogranymi” zawodnikami to dla nas zawsze lekcja -dodaje trener.

Warto zaznaczyć, że celem szkoły jest zdobywanie praktyki przez wszystkich zawodników, – Uczenie się przez grę z najlepszymi to wyzwanie, przed którym stawiamy wszystkich zawodników – komentuje Radosław Wasiak.

W zmaganiach 1 ligi zespoły z Kielc rozegrały po 20 spotkań. SMS I Kielce wygrał 11, a SMS II Kielce 13 z nich. Królem strzelców grupy D został Patryk Wasiak, który zdobył 158 bramek. 4 miejsce w kwalifikacji strzelców zajął Piotr Mielczarski (124 trafienia).