Strona główna | Slider | Puchar Polski: przegrana SMS I Kielce po dobrym meczu z Grupą Azoty Unia Tarnów
Puchar Polski: przegrana SMS I Kielce po dobrym meczu z Grupą Azoty Unia Tarnów

Podopieczni Rafała Bernackiego przegrali mecz Pucharu Polski z Grupą Azoty Unia Tarnów 30:36. – To był dobry mecz w naszym wykonaniu, choć przewaga sześciu bramek może na to nie wskazywać – mówi trener.

Rafał Bernacki: Na co dzień gramy w I lidze, wygrywamy, przegrywamy i to jest normalne. W pierwszym meczu Pucharu Polski zmierzyliśmy się z zespołem ligi Centralnej Anilaną i ten mecz przebiegał podobnie do meczu z Tarnowem. Wypracowaliśmy sobie dużą przewagę 10 bramek w tym meczu z Łodzią. Przewaga później zmalala do zera i dopiero w końcówce udało się wygrać 4 bramkami. Awansowaliśmy do drugiej rundy i sytuacja się powtarza: mieliśmy dużą przewagę, później ona została zniwelowana, a w drugiej połowie graliśmy jak równy z równym, a różnica 6 bramek to największa przewaga, jaką zdobył nasz przeciwnik.

Dużo dobrego wydarzyło się w tym meczu. Gra przeciwko zespołowi z Tarnowa wykrzesała takie emocja z zawodników, których nie doświadczamy na co dzień. Trener Strząbała podszedł do tego spotkania bardzo poważnie, spodziewałem się, że da zagrać kilku juniorom, ale wyszedł bardzo mocnym składem. Cieszę się bardzo, że tak właśnie się stało, bo naszym celem jest gra z najlepszymi.

Nasza gra w pierwszej połowie była bardzo dobra, zrealizowaliśmy wszystkie założenia, z czego jestem zadowolony. Wynik to suma dużego doświadczenia zawodników z Tarnowa, dojrzałość, to nad czym wciąż pracujemy.