Strona główna | Aktualności | Pierwszy międzynarodowy sukces podopiecznych Rafała Bernackiego!
<strong>Pierwszy międzynarodowy sukces podopiecznych Rafała Bernackiego!</strong>

Pierwszy międzynarodowy sukces podopiecznych Rafała Bernackiego!

 

W miniony weekend podopieczni Rafała Bernackiego odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo na arenie międzynarodowej. Wygrali Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej KIA Cup, pokonując zespołu z Polski i Czech.

Rafał Bernacki: Pierwszy międzynarodowy turniej za chłopcami. Cieszę się z wygranej bo bardzo jej potrzebowaliśmy: gra z mocnymi przeciwnikami zawsze jest dla nas motywacją. Dobrze wykorzystaliśmy okres przygotowawczy, podczas którego ćwiczyliśmy obronę i szybki atak. Mieliśmy w końcu czas na trening, bo wcześniej mieliśmy sporo grania. Turniej był podsumowaniem tej pracy.

Cieszę się, że udało się zagrać wszystkim osiemnastu zawodnikom. Chłopcy zrealizowali założenia i sprostali moim wymaganiom. Szczególną satysfakcję przyniósł nam mecz z Orlen Wisłą Płoć ze względu na ostatnią przegraną w SMS CUP. Mecz finałowy z Mistrzem Czech był dla nas także ciekawy – to doświadczeni zawodnicy, prezentujący nieco inną piłkę ręczną. Turniej był także dobrą okazją do pokazania się przez powołaniami do reprezentacji trenera Rafała Glińskiego.