Strona główna | Slider | Pierwsze drugoligowe derby Kielc
Pierwsze drugoligowe derby Kielc

W piątkowe popołudnie 30 września, w pierwszych drugoligowych derbach Kielc zawodnicy PGE VIVE II Kielce pokonali SMS ZPRP Kielce 31:24 (14:7).

Początek meczu był wyrównany, ale od 9 minuty bardziej doświadczeni zawodnicy PGE VIVE II wyszli na prowadzenie i pierwsza połowa meczu zakończyła się siedmiopunktową przewagą gospodarzy. Pierwszy fragment drugiej odsłony spotkania znów był niezły w wykonaniu SMS-u ZPRP, który zniwelował różnicę do czterech trafień, ale zawodnicy PGE VIVE do końca meczu nie dali odebrać sobie zwycięstwa .
Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Michał Czarnecki (SMS ZPRP) – zdobywca 8 bramek.

W następnej kolejce SMS ZPRP zmierzy się u siebie w sobotę, 7 października z Glorią Katowice .

PGE VIVE II Kielce – SMS ZPRP Kielce 31:24 (14:7)

PGE VIVE II: Kijewski, Spytek, Wałach – Wołowiec 2, Szyc 2, Bysiak 4, Kubicki 4, Grudzień 2, Basa, Matuszewski, Stępnik 6, Mazur 1, Włodarski, Walaszczyk 6, Pawlik 4, Filipowicz.

SMS ZPRP: Gołda 1, Kaczmarczyk, Nowak – Orłowski 1, Walczyk, Schabowski 2, Czekaj 1, Czarnecki 8, Krawczyk, Bielenda, Leśniak 4, Trojanowski, Pawłowski 3, Winiarczuk, Antoniak 3, Czaja 1.