Strona główna | Aktualności | Noworoczny powrót Ligii Centralnej
Noworoczny powrót Ligii Centralnej

Noworoczny powrót Ligii Centralnej

 

Już w najbliższy czwartek zawodnicy Radosława Wasiaka zmierzą się z AKPR AZS AWF Białą Podlaską. To będą trudne zawody dla zawodników kieleckiego zespołu: z jednej strony piłkarze są w trakcie zmagań Mistrzostw Polski i nie mieli wielu okazji do wspólnych treningów, z drugiej zaś, gracze z lubelszczyzny to wymagający przeciwnicy. Początek spotkania o 18:00.

-W najbliższy czwartek czeka nas niezwykle trudne spotkanie. Po pierwsze grać będziemy z jednym z najlepszych zespołów Ligi Centralnej AZS-em AWF Biała Podlaska. Zespół ten obecnie zajmuje 3 lokatę. Ma w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników, nawet z Superligową przeszłością, byłych i obecnych reprezentantów kadr młodzieżowych. Nie zapominajmy również o dwóch tegorocznych absolwentach naszej szkoły: Franku Wierzbickim i Mateuszu Grzenkowiczu. – mówi Radosław Wasiak.

Warto podkreślić, że na ławce trenerskiej zasiądą Marcin Stefaniec, kielczanin, jeden z najbardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia oraz trener bramkarzy Marek Kubiszewski, z którym trener SMSu miał okazję grać w Vive kielce. Kubiszewski odpowiada także za szkolenie bramkarzy w młodzieżowej reprezentacji Polski . – Dodajmy jeszcze, że mój zespół jest w szczególnym momencie sezonu. Od 12 do 14 stycznia rozegrana będzie 1/16 Mistrzostw Polski Juniora, w której uczestniczyć będzie 13 moich zawodników. Na dobrą sprawę ostatni trening w pełnym składzie przeprowadziliśmy 15 grudnia! – podkreśla Radosław Wasiak. -Później były zgrupowania i mecze młodzieżowej reprezentacji Polski, gdzie wystąpiło 7 moich zawodników oraz wspomniane, już MPJ. Na dobrą sprawę do meczu z Białą Podlaską podejdziemy z marszu. – mówi trener. Zawodników czekają dwa wspólne treningi i ciężki mecz. – Mogę jednak obiecać, że tak jak zawsze, moi zawodnicy będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony, z pewnością nie ułatwią zadania rywalowi i będą chcieli zagrać kolejne dobre zawody. – zapewnia Radosław Wasiak.