Strona główna | Slider | Mocna obrona – SMS I Kielce pokonuje SPR Grunwald Ruda Śląska
Mocna obrona – SMS I Kielce pokonuje SPR Grunwald Ruda Śląska

Mariusz Jurasik: Weszliśmy bardzo dobrze w mecz.  Dobrze zagrała obrona i bramka, dzięki czemu wyprowadziliśmy łatwe kontrataki; wynik się otworzył. Przy stanie 7:1 trener przeciwników wziął czas, aby ustawić grę i wrócić do meczu. Całe 60 minut kontrolowaliśmy spotkanie, jednak ciężko było nam odskoczyć na więcej niż 5-6 bramek. Dopiero w końcówce udało nam się dorzucić kilka punktów i mecz skończył się dla nad +9.

Nasza obrona spisała się bardzo dobrze. Momentami zawodnicy grali mocno, a rozwiązania taktycznie, które stosowali przynosiły efekty. Bardzo dobrze rozpracowaliśmy przeciwnika. Szkoda jedynie, że obrona nie gra konsekwentnie przez 60 minut, ale widzę „światełko w tunelu” i idziemy dobrym kierunku. Będziemy pracować dalej nad naszą defensywą, bo wiadomo, że w piłkę ręczną mecze wygrywa się właśnie obroną.

Marcin Głuszczenko: Przeciwnik postawił twarde warunki i choć kontrolowaliśmy wynik to w naszej grze brakowało konsekwencji. W tym meczu dużo dało nasze przygotowanie fizyczne, a dzięki szybkości mogliśmy zdobyć bramki z kontrataku.

Jurasik 4, Akaj, Kosiba 5, Pacuła 2, Węgielewski 6, Bykowski 1, Smulski 2, Głuszczenko 8, Kapela, Ruhnke 10, Kosowski, Domagała 2, Jastrzębski,