Strona główna | Slider | II SMS CUP dla Kielc!
II SMS CUP dla Kielc!

II SMS CUP dla Kielc!

 

24 MAJA 2022

SMS CUP: SMS ZPRP KIELCE ZWYCIĘZCĄ DRUGIEJ EDYCJI!

Przed „Finałem Sezonu”, w Orlen Arenie, odbył się drugi dzień turnieju Szkół Mistrzostwa Sportowego. W meczu o 3. miejsce zmierzyły się SMS z Lubina oraz Kwidzyna, natomiast w finale SMS z Płocka i Kielc. Zwycięzcami okazali się kielczanie, natomiast na następnych miejscach uplasowali się kolejno: SMS ZPRP Płock, SMS ZPRP Kwidzyn oraz SMS Zagłębie Lubin.

Wtorek 24 maja 2022 r., to kolejny ważny dzień w historii polskiej piki ręcznej, który odbywa się w Orlen Arenie. Wieczorem poznamy mistrza Polski, a przed meczem ORLEN Wisły Płock z Łomżą Vive Kielce, płocka hala gościła SMS Cup. Po dwóch dniach zmagań Szkół Mistrzostwa Sportowego, przechodni puchar ufundowany przez Prezydentów Miasta Kielc i Płocka pozostał w rękach SMS ZPRP Kielce.

Już w pierwszych minutach meczu o pierwsze miejsce SMS Cup, płocczanom przyszło grać w osłabieniu – na ławkę trafił Ignacy Jaworski. Wynik spotkania otworzył zawodnik SMS ZPRP Kielce – Patryk Wasiak, natomiast jako pierwszy dla SMS z Płocka trafił Jakub Wielgucki. Po sześciu minutach gry wynik wynosił 2:3, jednak po kontrataku Bartosza Sarnowskiego przewaga kielczan urosła do dwóch bramek. W kolejnych minutach mieliśmy sporo wykluczeń – po stronie płockiej dwie minuty kary otrzymał Hornik, a po kieleckiej Zając, natomiast Welcz zobaczył czerwoną kartkę, za ostry faul. Oba zespoły zaliczyły też przestój w grze, a bezbramkową ciszę przerwał Filip Wrona. Przy wyniku 5:7, o czas poprosił trener Krzysztof Kisiel. W 19 min. trafienie dla gospodarzy zaliczył Krystian Marchewka. Przed przerwą SMS z Kielc udało się wypracować 3-4 bramkową przewagę i taką też utrzymali do końca pierwszej połowy. Mieli też szansę na jej zwiększenie, ale płocczanie nie dali przeciwnikom odskoczyć na więcej trafień. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:16.

Druga część spotkania rozpoczęła się od bramki płocczanina – Mateusza Janiszewskiego. Po 36. min. pojedynku drużyna z województwa Świętokrzyskiego prowadziła pięcioma trafieniami, a gdy w kolejnych minutach przewaga kielczan urosła do sześciu bramek, interweniował szkoleniowiec płocczan, lecz rozmowa z trenerem nie wpłynęła na poprawę sytuacji gospodarzy. SMS ZPRP Kielce nawet przy wykluczeniu dwóch zawodników nie stanął i na dwanaście minut przed końcem prowadził, przy wyniku 19:27. W końcówce meczu, za faul na Krystianie Marchewce, dwie minuty kary otrzymał Wierzbicki, lecz przewaga graczy na boisku także nie zagwarantowała płocczanom odrobienia strat. W ostatnich sekundach trafienie zaliczył Patryk Wasiak, który również otwierał wynik spotkania. Ostatecznie SMS ZPRP Płock przegrał 25:33, a przechodni puchar SMS Cup pozostał w rękach kielczan. 

Dzisiejszy mecz na pewno był trudniejszy niż wczoraj. Zagraliśmy dobrze w obronie, chociaż trochę zabrakło nam koncentracji, ponieważ można było takie 3-4 bezpańskie piłki zebrać, gdzie SMS Płock rzucił z tego bramki. Wydaje mi się, że zagraliśmy też dobrze w ataku pozycyjnym i skutecznie oraz z małą ilością błędów technicznych, co przełożyło się na wynik, a przewaga po przerwie urosła i była bezpieczna – skomentował sukces podopiecznych – trener Rafał Bernacki. Ja, jako trener kadry cieszę się, przede wszystkim, że wszyscy są zdrowi – zakończył.

źródło: ZPRP