Strona główna | Slider | AGH za mocne na podopiecznych Rafała Bernackiego
<strong>AGH za mocne na podopiecznych Rafała Bernackiego</strong>

AGH za mocne na podopiecznych Rafała Bernackiego

 

Zespół SMS II przegrał spotkanie 7 kolejki I rundy z AZS AGH Kraków. Zawodnikom z Kielc nie udało się pokonać zajmującego 8 miejsce w tabeli zespołu. Mecz zakończył się wynikiem 40:31.

Rafał Bernacki: Przystępując do meczu z krakowskim przeciwnikiem byliśmy mocno zmęczeni. Część zawodników rozegrała dzień wcześniej mecz pucharowy z Przemyślem, więc nasze siły były nadwyrężone.

Mecz przegraliśmy 9 bramkami, ale wydaje mi się, że porażka nie wynika z bardzo złej gry, ale z trudów ostatniego okresu. Graliśmy mocno okrojonym składem: 11 osób w tym 2 bramkarzy. Mamy sporo kontuzji, sporo urazów. W ciągu ostatnich dni rozegraliśmy 3 spotkania, co jest mocno obciążające.

Mecz z AGH był wyrównany dopóki, dopóty starczyło nam sił. Z pierwszej połowy mogę być zadowolony, zwłaszcza dobrze wyglądaliśmy w ataku pozycyjnym, nad którym mocno pracujemy podczas treningów. Dużo jest do poprawy w obronie. Mam jednak świadomość, że te braki wiążą się głównie z różnicą siły fizycznej. W zespołach pierwszoligowych, z którymi się spotykamy często grają zawodnicy z przeszłością superligową. To dojrzali fizycznie mężczyźni i to widać na parkiecie. Czekamy także na powrót Mateusza Grzenkowicza i Antka Zająca, którzy są naszymi środkowymi obrońcami, a borykają się z urazami.