Strona główna | Aktualności | 9 medali naszych. Udane Mistrzostwa Polski Juniorów dla uczniów kieleckiego SMSu
<strong>9 medali naszych. Udane Mistrzostwa Polski Juniorów dla uczniów kieleckiego SMSu</strong>

9 medali naszych. Udane Mistrzostwa Polski Juniorów dla uczniów kieleckiego SMSu

 

Aż 10 zawodników kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego brało udział w finałowych spotkaniach Mistrzostw Polski Juniorów, które w tym roku rozegrano w Opolu. Reprezentacja szczypiornistów z Kielc była najliczniejsza spośród wszystkich SMSów.

W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny z Gdańska i Zabrza. Górą w tym starciu okazał się zespół Górnika, w którym występują Tymoteusz Bojarczuk i Dawid Cacak. Gdańską drużynę wspierał zaś Marcin Pepliński. W drugim spotkaniu gospodarze podejmowali zespół z Kielc. O wygranej w tym meczu zdecydowały rzuty karne. W zespole Opola kielecki SMS reprezentowali Fabian Sobiak. Kacper Aksamit, Jakub Luksa, a także absolwent szkoły Szymon Koc. Kielce w swoim składzie miały zaś Krystiana Jurasika, Kacpra Olczyka, Antoniego Zająca i Patryka Wasiaka.

Finałowe spotkanie między zespołami Górnika Zabrze i Gwardii Opole było dominacją pierwszego zespołu. Zabrzanie od początku do końca kontrolowali spotkanie i nie oddali przewagi, którą wypracowali już na początku spotkania.

fot. ZPRP

Mały finał przyniósł więcej emocji. Walka między Kielcami a Gdańskiem toczyła się na równym poziomie, a o wyniku meczu decydowały ostatnie minuty drugiej połowy, kiedy gdańszczanie dogonili szczypiornistów Vive na dwa trafienia. Kielczanie nie pozwolili jednak odebrać sobie zwycięstwa i brązowy medal zawisnął na szyjach podopiecznych Aleksandra Litowskiego.

fot. ZPRP

– Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników, bo zaprezentowali naprawdę wysoki poziom i pokazali się z dobrej strony – powiedział Radosław Wasiak, dyrektor kieleckiego SMSu. – Do Kielc przyjechało 9 medali, co nas bardzo cieszy. Dodatkowo w najlepszej siódemce turnieju znalazło się dwóch naszych zawodników: Kacper Asamit i Marcin Pepliński, który zdobył najwięcej bramek w turnieju finałowym. – kontynuował Radosław Wasiak. W całym turnieju najwięcej bramek zdobył Patryk Wasiak.

Finał
Gwardia II Opole – SPR Górnik Zabrze 26:41 /10:19/

Mecz o brąz
Port Service Wybrzeże I Gdańsk – KS VIVE Kielce 38:40 /19:20/

fot. ZPRP

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski Juniorów

1.SPR Górnik Zabrze

2. Gwardia II Opole

3. KS VIVE Kielce

4. Port Service Wybrzeże I Gdańsk

Siódemka Turnieju

Bramkarz – Błażejewski Nikodem

Lewe rozgrywanie – Pepliński Marcin

Środek rozegrania – Petlak Dawid

Prawe rozgrywanie – Jagielski Krzysztof

Lewe skrzydło – Aksamit Kacper

Prawe skrzydło – Szabat Jakub

Obrotowy – Sladkowski Jakub

MVP – Petlak Dawid

Król Strzelców – Pepliński Marcin – 22 bramki

fot. ZPRP