Strona główna | Slider | UKS SMS Wybicki Kielce – NLO SMS ZPRP III Kielce
UKS SMS Wybicki Kielce – NLO SMS ZPRP III Kielce

UKS SMS Wybicki Kielce – NLO SMS ZPRP III Kielce

 

W hali Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach rozegrany został zaległy mecz między UKS SMS Wybicki Kielce – NLO SMS ZPRP III Kielce. Po trzytygodniowej pauzie spowodowanej kwarantanną zawodników  NLO SMS ZPRP, piłkarze wrócili na parkiet. Mecz zakończył się wynikiem 35:12 dla podopiecznych Rafała Bernackiego. 

Trener Rafał Bernacki: To był pierwszy mecz po zgrupowaniu kadry narodowej, w trakcie której okazało się, że jeden z zawodników ma pozytywny test na obecność koronawirusa. Chłopcy przeszli dwutygodniową kwarantannę. Zagraliśmy pierwszy mecz od trzech tygodni. Nie byliśmy ze sobą na boisku dość długo więc naszym celem był powrót na parkiet i sprawdzenie, w jakim punkcie jesteśmy.

Na treningach pracujemy bardzo mocno  i dużo czasu poświęcamy grze w obronie. Sporo rzeczy podczas tego spotkania nam wyszło, z czego jestem zadowolony. Oczywiście pojawiło się kilka błędów, ale to można wyprostować. Jeśli chodzi o wynik, ale też czas, w jakim zagraliśmy to jestem bardzo zadowolony z przebiegu spotkania. 

Franciszek Wierzbicki, zawodnik NLO SMS ZPRP III Kielce: Cały zespół był bardzo spragniony gry. Nie mogliśmy się doczekać, aż usłyszymy pierwszy gwizdek. Podczas kwarantanny intensywnie pracowaliśmy w domach, dziś chcieliśmy pokazać, że po przerwie jakość naszej gry nie spadnie. Taktyka, którą przyjęliśmy zarówno w obronie, jak i w ataku dała dobre rezultaty i możemy być zadowoleni z wyniku meczu.