Strona główna | Slider | Takie mecze budują charakter – wygrana SMS III Kielce z SPR Grunwald Ruda Śląska

Po wyrównanym spotkaniu zawodnicy SMS III Kielce pokonali SPR Grunwald Ruda Śląska 33:32. Uczniowie kieleckiego SMSu pokazali boiskowy charakter i zawziętość, znaczenie miało także dobre przygotowanie fizyczne graczy.

Radosław Wasiak: Mecz był bardzo trudny, drużyna z Rudy Śląskiej postawiła ciężkie warunki. To zespół złożony ze starszych zawodników, gdzie siła fizyczna jest po stronie przeciwnika, natomiast nasi zawodnicy zasługują na pochwałę; postawili się, „nie odstawiali ręki”. Chłopcy walczyli całe 60 minut, a mecz był bardzo zażarty.
Przez pierwsze 10 minut prowadziła drużyna z Rudy Śląskiej, później wyszliśmy na prowadzenie, jednak wynik oscylował koło remisu. To dla chłopców bardzo dobra nauka, ponieważ musieli być skupieni 60 minut. Przez cały mecz walczyli, więc wielkie chapeau bas dla naszych zawodników.

Nie wystrzegaliśmy się błędów, jednak na takim poziomie to nieuniknione. Ten mecz to dla nas bardzo dobry materiał szkoleniowy, będziemy mogli wyciągnąć wnioski; gra z takim przeciwnikiem obnaża nasze braki i niedociągnięcia, ale pokazuje także dobre strony.

Jakub Welcz: Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Podeszliśmy do meczu bardzo zmotywowani, dużą z wolą walki. Udało nam się zrealizować większość założeń taktycznych, które postawił przed nami trener. Popełniliśmy trochę błędów w obronie, jednak jestem zadowolony bo kilka akcji wyszło nam bardzo dobrze. Drużyna pokazała charakter i jestem szczęśliwy, że udało nam się wygrać.

Błażejewski – 0, Wleklak – 2, Rybarczyk- 1, Grzenkowicz – 2, Siekierka – 0, Wrona – 2, Wasiak – 6, Welcz – 5, Wierzbicki – 2, Szczęsny – 1, Sarnowski – 1, Wysocki – 0, Jurasik – 5, Bojarczuk Jakub – 0, Bojarczuk Tymoteusz – 1, Koc – 5