Strona główna | Slider | Stawiamy na podnoszenie umiejętności!
<strong>Stawiamy na podnoszenie umiejętności!</strong>

Stawiamy na podnoszenie umiejętności!

 

W sezonie 2022/2023 zespół Radosława Wasiaka zadebiutuje w pierwszej lidze. Za zawodnikami z rocznika 2005 rok gry w niższej klasie rozgrywek, gdzie zdobywali szlify i boiskowe doświadczenie.

Jak trener ocenia miniony sezon?

Radosław Wasiak: Sezon był dla mojego zespołu udany. Przebiegał zgodnie z złożonym scenariuszem. Porażki w pierwszej części sezonu wynikały z przeskoku gry w rozgrywkach młodzieżowych do tych seniorskich. W rundzie rewanżowej przegraliśmy tylko dwa spotkania i to jedną bramką. Widać, że chłopcy zrobili duży progres i pod kątem szkoleniowym wszystko przebiegło zgodnie z założonymi celami.

Przed zawodnikami ciężkie zadanie: gra w pierwszej lidze, ale także wsparcie kadrowe dla pierwszego zespołu SMSu… Jakie są założenia i oczekiwania?

Radosław Wasiak: Moje oczekiwania są proste: wciąż podnosimy umiejętności. Chciałbym, żeby w każdym meczu progres był widoczny. Wiadomo, że pierwszy sezon w pierwszej lidze będzie ciężki, przeskok na „półkę wyżej” nie będzie łatwy. Chłopcy muszą nauczyć się grać ze starszymi, nabierać doświadczenia i cwaniactwa boiskowego. Nadrzędnym celem wciąż pozostaje rozwój i przygotowanie do dalszej gry.

Wynik nie jest dla nas nadrzędny. Cele wynikowe postawimy sobie w ostatniej klasie, teraz będziemy kontynuować podnoszenie umiejętności.