Strona główna | Slider | SMS Kielce wygrywa pierwszy, historyczny SMS CUP
<strong>SMS Kielce wygrywa pierwszy, historyczny SMS CUP</strong>

SMS Kielce wygrywa pierwszy, historyczny SMS CUP

 

Podopieczni Zygmunta Kamysa wygrali pierwszy SMS CUP: zmagania zorganizowane przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Superliga sp. z o.o. To cykl turniejów z udziałem zawodników ze Szkół Mistrzostwa Sportowego ZPRP i zaproszonych gości.  

Turniej odbywał się od 11 do 12 grudnia 2021 w Hali Legionów. Pierwsze spotkanie zawodnicy rozegrali z SMS ZPRP Płock. – W pierwszym meczu głowa nie pozwoliła nam grać w piłkę ręczną. Chłopcy nie poradzili sobie z presją w pierwszych 30 minutach. W drugiej było już odwrotnie – mówi Zygmunt Kamys, trener pierwszego zespołu SMS.

Finałowy mecz zawodnicy rozegrali z bratnią szkołą z Kwidzyna. – Tu sytuacja była dla nas o wiele lepsza, bo dobrze zagraliśmy w obronie, dobrze spisywała się bramka. Nawet, jak coś nam nie wychodziło w ataku, to mogliśmy liczyć na pomoc w obronie. – podkreśla trener.

Wygrana ma dla SMS Kielce bardzo duże znaczenie – To pokazuje, jak pracujemy w szkole, jakich mamy tutaj uczniów. To duży prestiż i wyróżnienie zarówno dla mnie, jak i dla uczniów.