Strona główna | Slider | Postawić się liderowi! Dobry mecz podopiecznych Rafała Bernackiego
Postawić się liderowi! Dobry mecz podopiecznych Rafała Bernackiego

SMS II Kielce rozegrał spotkanie z liderem tabeli I ligi rozgrywek ZPRP, Olimpią Piekary Śląskie. Trener Rafał Bernacki mimo porażki 36:31, chwali swoich zawodników za zaangażowanie i walkę.

Rafał Bernacki: Na pewno możemy się cieszyć z wyniku z najlepszym zespołem ligi centralnej. Myślę, że zaprezentowaliśmy się nieźle, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy  wynik oscylował około remisu. Jestem zadowolony bo wszyscy zawodnicy dostali minuty i każdy zagrał. Oczywiście im dłużej trwała gra, tym bardziej widoczne było prowadzenie zespołu z Piekar.

Odstawaliśmy w tym meczy fizycznością, ale każdy chciał do wyniku dołożyć swoją cegiełkę. Było bardzo dużo fajnych rzeczy w ataku pozycyjnym. W kontekście pierwszego meczu z Piekarami, kiedy mieliśmy problem z zatrzymaniem obrotowego, teraz udało się kilka piłek przechwycić i zagrać szybki atak.

Przed nami mecz z Grunwaldem Rudą Śląską. To nie będzie łatwy mecz ponieważ ta drużyna szuja punktów bo starają się o utrzymanie. W pierwszej rundzie graliśmy u nich i wygraliśmy 2 bramkami. Ruda Śląska jest w naszym zasięgu i liczymy ze uda się punkty dołożyć i na pewno zapowiadam walkę. A ten mecz z  pierwszej rundy napawa optymizmem.