Strona główna | Slider | Piłkarze kieleckiego SMSu z kontraktami w PGNiG Superlidze
<strong>Piłkarze kieleckiego SMSu z kontraktami w PGNiG Superlidze</strong>

Piłkarze kieleckiego SMSu z kontraktami w PGNiG Superlidze

 

Kolejni wychowankowie kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego trafiają do najlepszych drużyn piłki ręcznej w Polsce. Jakub Będzikowski zagra w Torus Wybrzeże Gdańsk a  Marcel Jastrzębski i Filip Michałowicz będą reprezentować Orlen Wisłę Płock.  

Jakub Będzikowski podpisał podpisał trzyletni kontrakt z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Jak mówi, zdecydował się podpisać kontrakt z Torus Wybrzeżem, ponieważ jest to klub z bogatą historią i świetnymi trenerami, pod których okiem, ciężko pracując z pewnością rozwinę się jako zawodnik. – Bardzo spodobał mi się fakt, że coraz większą rolę w zespole odgrywają młodzi zawodnicy. Uważam, że połączenie młodości oraz doświadczenia starszych zawodników spowoduje, że w przyszłym sezonie uda nam się spełnić wspólnie wyznaczone cele – mówi zawodnik SMSu Kielce.

Do Orlen Wisła Płock trafią dwaj zawodnicy kieleckiej szkoły bramkarz Marcel Jastrzębski oraz skrzydłowy Filip Michałowicz.

– Wybrałem SPR Wisłę Płock ze względu na możliwości rozwoju, jak i zbieranie doświadczenia. Mam jasno określony cel – wygrać każdy mecz, dzięki możliwości pracy z najlepszą kadrą. – powiedział Marcel Jastrzębski. Wychowanek Chrobrego Głogów podkreśla, że chce podnosić swoje umiejętności i wciąż się doskonalić.

Filip Michałowicz podkreśla, że wybrał Wisłę Płock, ponieważ jest to klub, który co roku walczy o najwyższe cele w Polsce oraz w europejskich pucharach. – Gra w Orlen Wiśle Płock to ogromne wyróżnienie. Moim celem jest doskonalenie swoich umiejętności i stawanie się coraz lepszym zawodnikiem oraz wygrywanie każdego meczu. Już nie mogę się doczekać debiutu w niebieskich barwach przy pełnej Orlen Arenie – mówi skrzydłowy.