Strona główna | Aktualności | Pierwsze tygodnie w SMS Kielce. Rafał Bernacki zadowolony, ale ostrzega: czeka nas jeszcze dużo pracy
Pierwsze tygodnie w SMS Kielce. Rafał Bernacki zadowolony, ale ostrzega: czeka nas jeszcze dużo pracy

Pierwsze tygodnie w SMS Kielce. Rafał Bernacki zadowolony, ale ostrzega: czeka nas jeszcze dużo pracy

 

Najmłodsi zawodnicy SMS Kielce treningi w nowej szkole rozpoczęli 16 sierpnia. Podczas treningów trener Rafał Bernacki wprowadzał uczniów nie tylko w system treningowy, ale także w życie szkolne. Pierwszym kontrolnym testem dla jego podopiecznych był turnieje w Zamościu oraz w Kielcach. – Oba turnieje były dla nas próbą, sprawdzianem umiejętności i poziomu, na jakim znajdują się zawodnicy – powiedział Rafał Bernacki – Zaliczyliśmy kilka wygranych, ale także przegrane. Dla mnie to był dobry sprawdzian, mogłem sprawdzić, jak zawodnicy funkcjonują w rzeczywistości turniejowej.

Trener Bernacki podkreśla, że drużyna jest zróżnicowana pod względem charakterów, umiejętności i talentów, ale stanowi dobrą całość – To kompletna ekipa, jeśli chodzi o role w zespole. Znajduję tu obrońców, atakujących, liderów. To utalentowani chłopcy, ale dużo pracy jeszcze przed nami.- podkreśla były Reprezentant Polski.

Systematyczna praca będzie widoczna m.in. podczas spotkań w Lidze Juniorów, która rozpoczyna się już w 28 września meczem z KSZO Ostrowiec. – W tych rozgrywkach biorą udział zawodnicy z roczników 2005 i 2006. SMS IV to roczniki 2008 i 2009. Różnica, zwłaszcza fizyczna i motoryczna, między zawodnikami jest duża – podkreśla Rafał Bernacki. Trener dodaje jednak, że zawodnicy nastawieni są na ciężką pracę.

Przed zespołem Rafała Bernackiego mecze z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Vive II Kielce, a także turniej SMSów w Kwidzynie, podczas którego zawodnicy zmierzą się ze swoimi równieśnikami z Kwidzyna, Płocka, a także Kielc (SMS Wybicki).

fot. Padwa Zamość