Strona główna | Slider | My się Danii nie boimy!
<strong>My się Danii nie boimy!</strong>

My się Danii nie boimy!

 

Reprezentacja Polski M2004 prowadzona przez Rafała Bernackiego pokonała w dwumeczu Danię. W spotkaniach dobrze zaprezentowali się zawodnicy na co dzień grający w kieleckim SMSie.

Kadra Rafała Bernackiego podczas styczniowego zgrupowania rozegrała po dwa spotkania z zespołami z Niemiec i Danii. Pierwszy dwumecz z naszymi zachodnimi sąsiadami przegraliśmy – Było to na początku zgrupowania, chcieliśmy sprawdzić ustawienia i przetestować pewne założenia – mówi selekcjoner. Pierwszy mecz zakończył się jednobramkowym prowadzeniem Niemców, drugi przegraliśmy zaś 37:29.

Mecze z Danią zostały rozegrane na zakończenie czternastodniowego zgrupowania.
-Popracowaliśmy mocno i na koniec zgrupowania mogliśmy dokonać ewaluacji dokonań – mówi Rafał Bernacki. Wygrana cieszy trenera z kilku powodów – Dwa zwycięstwa z takim zespołem jak Dania pozwalają patrzeć z optymizmem w przyszłość. Gdybyśmy wygrali tylko jeden mecz, moglibyśmy myśleć, że to przypadek. Ale w tych dwóch meczach zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, a spotkania były wyrównane. – podkreśla Rafał Bernacki.

To kolejny udany występ reprezentacji z zawodnikami SMS Kielce w składzie.
– Wcześniej dobrze zaprezentowaliśmy się podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich. To dobre sygnały, które pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. – mówi trener grupy M2004.

To dobry prognostyk także w perspektywie całego programu szkoleniowego – W marcu minie trzy lata od czasu, kiedy Patryk Rombel objął stanowiska głównego trenera Reprezentacji Polski i wszystkie drużyny związku pracują jednym systemem szkoleniowym. Czas już, aby efekty tego szkolenia były widoczne i tak zaczyna być – dodaje Rafał Bernacki. Trener podkreśla jednak, że weryfikacja nabytych umiejętność odbędzie się podczas tegorocznych Mistrzostw Europy.

Podczas zgrupowania dobrze zaprezentowali się zawodnicy kieleckiego SMSu. – Dobre występy ma za sobą Patryk Wasiak, który jest kapitanem zespołu, wie czego się od niego wymaga. W drugiej połowie drugiego meczu z Danią, na 15 zdobytych przez nas bramek, Patryk rzucił 11.- chwali Rafał Bernacki. – Bardzo fajnie zaprezentował się także Franek Wierzbicki, który dużo pracuje w ataku. Dobrze w bramce spisał się Bartek Szczepanik, który bronił równo i był mocnym punktem – dodaje trener. Szymon Koc, który był lekko przeziębiony podczas zgrupowania, zagrał w drugiej połowie drugiego meczu z Danią i zdobył dwie bramki. Ciekawie zapowiada się także Maciej Markowski z rocznika 2005, który zagrał najwięcej ze wszystkich środkowych rozgrywających. – Wszyscy chłopcy z Kielc pokazują, że mają ogromne serce do walki i zostawiają na boisku wiele sił- jestem z ich pracy zarówno w kadrze, jak i w SMSie bardzo zadowolony – chwali zawodników Rafał Bernacki.