Strona główna | Slider | I Ogólnopolski Zimowy Puchar Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej
I Ogólnopolski Zimowy Puchar Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej

I Ogólnopolski Zimowy Puchar Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej

 

Po raz pierwszy w Kielcach odbył się turniej Zimowy Puchar Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej. Przez cztery dni 6 drużyn Juniora Młodszego rywalizowało na parkiecie kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Między 9 a 12 grudnia w Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach obył się I Ogólnopolski Zimowy Puchar Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej. W stolicy świętokrzyskiego rywalizowało 6 drużyn – trzy zespoły ze Szkół Mistrzostwa Sportowego w Kielcach, Płocku i Kwidzynie, dwa zespoły z klubu Anilana Łódź oraz zespół UKS Wybicki. 

Turniej był doskonałą okazją nie tylko do sprawdzenia umiejętności zespołów, ale także ogrania zawodników w formule turniejowej – Na co dzień gramy mecze w lidze. Te spotkania odbywają się co kilka dni, a turnieje mistrzowskie, takiej jak Mistrzostwa Europy czy Świata to kilkanaście meczów rozgrywanych w krótkim odstępie czasu – mówi Radosław Wasiak dyrektor NLO SMS Kielce. – Kształcimy przyszłych reprezentantów naszego kraju i chcemy ich przygotować także do takich zawodów – kontynuuje organizator.

Celem turnieju było także sprawdzenie, w jakim miejscu są zespoły i co należy poprawić w grze. – Cieszymy się, że mogliśmy skonfrontować się z innymi Szkołami Mistrzostwa Sportowego bo to nam trenerom, zarówno z Kielc, jak i z Płocka czy Kwidzyna daje pewien obraz, jak wyglądają dane grupy – mówi Radosław Wasiak. – Szkolimy podobnym programem, więc takie porównanie jest nam potrzebne – dodaje. 

A jak wypadł na tle innych szkół kielecki SMS? – Duża część naszych zawodników z 2004 roku bierze udział w zgrupowaniu kadry. W zespole zostało tylko dwóch chłopców z tego właśnie rocznika – mówi Radosław Wasiak. Inny był układ sił w zespole z Płocka, gdzie reprezentantów jest trzech, a w Kwidzynie skład z 2004 roku był pełny w 50%.  – Co ciekawe, każdy z zespołów z SMSów zanotował porażkę i wygraną – dodaje dyrektor kieleckiej szkoły – Kwidzyn wygrał z Płockiem, My [Kielce- red.] wygraliśmy z Kwidzynem, a Płock wygrał z nami – także podsumowując można powiedzieć, że był remis – podkreśla Radosław Wasiak.

Podczas turnieju rozegrano 14 spotkań – To dużo grania, dawka naprawdę solidnych meczów i każdemu zespołowi się to przydało, nie tylko „SMSom”, ale także UKSowi i Anilanie– mówi Radosław Wasiak. Turniej był także dobrą okazją do zebrania materiału szkoleniowego, który zostanie przepracowany podczas analiz wideo z zawodnikami.  

Już teraz trenerzy szkół uczestniczących w turnieju deklarują chęć udziału w kolejnych edycjach. Organizatorzy mają nadzieję, że rozgrywki staną się tradycją.