Strona główna | Szkoła | Absolwenci SMS Kielce wyróżnieni
<strong>Absolwenci SMS Kielce wyróżnieni</strong>
fot. SPR Wisła Płock

Absolwenci SMS Kielce wyróżnieni

 

Marcel Jastrzęski i Szymon Wiaderny zaliczyli udane występy na parkiecie PGNiG Superligii oraz Ligii Mistrzów. Zawodnicy są absolwentami kieleckiego SMSu.

Marcel Jastrzębski, 19-letni bramkarz Orlen Wisły Płock kilkukrotnie zdobywał uznanie w meczach PGNiG Superligi, jednak podczas ostatniego spotkania Ligi Mistrzów popisał się wieloma skutecznymi interwencjami. Z 40% skutecznością bronił bramki wicemistrzów Polski w spotkaniu z Telekom Veszprem. Interwencje absolwenta kieleckiego SMSu zostały dostrzeżone przez komentatorów EHF CL, którzy słusznie zauważyli, że młody bramkarz bardzo pomógł drużynie, skutecznie odpierając ataki przeciwnika zarówno z siódmego metra, jak i z ataku.

Dobre spotkania w barwach Łomża Industria Kielce zalicza także Szymon Wiaderny. W spotkaniu z MOL Pick Szeged skrzydłowy mógł popisać się rzutami karnymi, a także grą na boisku. W ostatnim spotkaniu ligowym z Chrobrym Głogów absolwent SMS Kielce został wyróżniony tytułem MVP meczu.

– Jesteśmy bardzo dumni z naszych absolwentów – mówi Radosław Wasiak, dyrektor i trener SMS Kielce – To dowód, że nasza praca, ale przede wszystkim ciężkie treningi chłopców, popłacają. To także motywacja dla obecnych i przyszłych uczniów – jasny komunikat, że nie ma rzeczy niemożliwych – dodaje wieloletni zawodnik reprezentacji polski.